Neetu.TutoringHelp

Friday, March 21, 2014

3rd Grade Problem

A subscription to a certain comic 
costs $7.60 for 8 issues. If single 
copies cost 95 cents, How much 
do you save by subscribing?

Posted by Unknown at 7:21 PM
Email ThisBlogThis!Share to XShare to FacebookShare to Pinterest
Labels: 3rd Grade Problems

No comments:

Post a Comment

Newer Post Older Post Home
Subscribe to: Post Comments (Atom)

Total Pageviews

Labels

  • 2nd Grade Problems (4)
  • 3rd Grade Problems (4)
  • 4th Grade Problems (4)
  • 5th Grade Problems (4)
  • 6th Grade Problems (4)
  • Answers (3)
  • Noetic Learning Math Contest (5)
  • Quotes (1)

Blog Archive

  • ▼  2014 (33)
    • ►  September (4)
    • ►  May (1)
    • ►  April (9)
    • ▼  March (19)
      • 6th Grade Problem
      • 5th Grade Problem
      • 4th Grade Problem
      • 3rd Grade Problem
      • 2nd Grade Problem
      • Answers for Last Week's Problems
      • Answers for Last Week's Problems
      • 2nd Grade Problem
      • 6th Grade Problem
      • 5th Grade Problem
      • 4th Grade Problem
      • 3rd Grade Problem
      • 3rd Grade Word Problem Solving New Batch
      • 3rd Grade Problem
      • 6th grade problem
      • 2nd Grade problem
      • 4th Grade Problem
      • 5th Grade Problem
      • Noetic Math Contest for Grade 2 - 6 Registration D...
Simple theme. Powered by Blogger.